نقش کلیدی لباس مجلسی

طراحان مد می توانند نقشی کلیدی در پایدارتر کردن مد داشته باشند، زیرا می توانند بر همه ابعاد تأثیر مد (اقتصادی، محیطی، اجتماعی و فرهنگی) چه مثبت و چه منفی تأثیر بگذارند و در آن سهیم باشند.

آموزش طراحی لباس مجلسی شیک باید به عنوان فرصتی برای آگاه کردن طراحان مشتاق از چالش ها و پتانسیل طراحی برای پایداری و تجهیز آنها به دانش و مهارت های لازم برای اجرای رویکردهای مد پایدار در نظر گرفته شود.

با شروع از این فرض، رویکرد به مضامین مختلف پایداری در زمینه ملی خاص مدارس پس از دبیرستان که رشته‌های مد در لهستان را ارائه می‌دهند، مورد بررسی قرار گرفت، چیزی که تاکنون در هیچ عمقی تحقیق نشده است.

نویسندگان مصاحبه هایی انجام دادند و نشریات، اسناد، صفحات وب و نمایه های فیس بوک چنین مدارسی را تجزیه و تحلیل کردند. فعالیت‌های آن‌ها با توجه به ابعاد اصلی آموزش جامع مد: هنر، صنایع دستی و تجارت، بررسی و طبقه‌بندی شد.

این تحلیل تصویری از وضعیت فعلی و مروری بر ویژگی‌های خاص آموزش مد پایدار در هر دو زمینه جهانی و لهستانی ارائه می‌کند. آموزش مد معاصر نیازمند تعدیل‌های چند بعدی در برنامه‌های درسی است که ماهیت پیچیده مشکلات پایداری را منعکس می‌کند. این یک چالش جهانی است که در مورد لهستان با حمایت عمومی ناکافی و ناهماهنگ، مشکلات مربوط به بافت نهادی مدارس خصوصی و دولتی و سطح پایین آگاهی از پایداری در میان مصرف‌کنندگان تشدید می‌شود.

یکی از پرسود ترین نوع تجارت در جهان خرید و فروش جیوه قرمز می باشد و از اهمیت بسیار بالای برخوردار است.

کلمات کلیدی: آموزش برای پایداری; آموزش طراحی پایدار؛ مدارس مد; مد پایدار
1. مقدمه
1.1. چالش های پیچیده پایداری در بخش مد
در دهه‌های اخیر، آگاهی فزاینده‌ای از این واقعیت وجود داشته است که صنعت مد، بخش خاصی از اقتصاد ناپایدار و مضر برای محیط‌زیست است [1،2،3].

همچنین مشکلات اجتماعی و اخلاقی قابل توجهی وجود دارد که می توان آنها را به جنبه های خاصی از تولید و مصرف مد ردیابی کرد [4].

بنابراین، طراحی، تولید و مصرف مد و پوشاک به شدت با چالش‌های توسعه پایدار و ابعاد مختلف آن، از محیط زیست گرفته تا اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی مرتبط است.

شما می توانید برای اطلاع از نحوه دریافت وام و ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد به سایت مرکزی این مجموعه مراجعه نمایید.

در پاسخ به این چالش ها، رویکردهای متنوعی با دیدگاه پایدارتر کردن مد ظاهر شده است.
بحث در مورد مد پایدار در ابتدا بر کاهش اثرات مضر صنعت بر محیط طبیعی، تمرکز بر تولید و استفاده از انواع خاصی از منسوجات، به حداقل رساندن مصرف منابع، اصلاح فرآیند تولید (به عنوان مثال، با توجه به استفاده از برخی از مواد شیمیایی)، استفاده کارآمد از پارچه ها (ضایعات صفر)، و استفاده مجدد از آنها (بازیافت و بازچرخانی)، اخیراً تحت عنوان گسترده تر اقتصاد دایره ای [3،9،10]. با گذشت زمان، درک پایداری در زمینه مد گسترش یافته و شامل مسائل اجتماعی و اخلاقی (شرایط کار و ایمنی در مغازه‌های عرق‌فروشی، تجارت منصفانه، و مسئولیت اجتماعی بخش مد) و سازمان‌دهی تولید و مصرف مسئولانه می‌شود.

از این رو شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آراد برندینگ مراجعه نمایید.

 • منابع:
  1. Fashion Design Education and Sustainability: Towards an Equilibrium between Craftsmanship and Artistic 
 • تبلیغات: 
  1. بررسی اصل و ریشه ی کشم
  2. صادرات انواع پارچه لگ چرم ایرانی
  3. خرید عمده مانتو شلوار ورزشی سایز بزرگ
  4. پلیمرهای پرمصرف در صنعت پتروشیمی

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.