مردی که با تولید و فروش سرویس خواب به ثروت بالایی رسید

ایده آل برای سرویس خواب های خانگی اکثر مردم این پارچه ها را انتخاب می کنند، زیرا آنها مقرون به صرفه هستند و همچنین عمر طولانی دارند. بسته به استفاده نهایی، فاکتور هزینه، دوام منسوجات، راحتی و ویژگی های زیبایی شناسی، انتخاب بین الیاف طبیعی، سلولزی بازسازی شده و برهای مصنوعی انجام می شود.

کتانی همچنین از ترکیبی از سایر الیاف طبیعی و مصنوعی سازگار دیگر برای دستیابی به خواص ساختاری و عملکردی مختلف و همچنین برای کاهش هزینه ها ساخته شده است.

پارچه‌های کتانی زیبایی و ویژگی‌های پرده‌ای عالی ایجاد می‌کنند [2]. تعداد نخ ها هنگام خرید ملحفه ضروری است. هر چه تعداد نخ بیشتر باشد ساییدگی بیشتر و ورق بیشتر است. GSM (g/m2) پارچه، که به آن تراکم سطحی پارچه نیز گفته می‌شود، نقش مهمی را ایفا می‌کند، یعنی GSM بالاتر به این معنی است که ملحفه تخت‌خواب‌تر و راحت‌تر است.

ملحفه های تخت عمدتاً یا رنگی یا چاپی هستند، بنابراین این فرآیند باید بدون مواد شیمیایی و برای پوست مفید باشد. جنس و بافت پارچه قابلیت تنفس آن را تعیین می کند، یعنی اینکه آیا در برابر پوست ما خنک می ماند یا گرم می شود [3].

بررسی شد که وقتی افراد در تخت‌های راحت می‌خوابیدند، میانگین دمای پوست آنها بیشتر از زمانی بود که در یک تخت ناراحت می‌خوابیدند و دمای پوست پایین‌تنه، کارایی خواب و همچنین درصد خواب عمیق نیز بالاتر بود.

درصد بیدار شدن پس از شروع خواب زمانی که افراد در یک تخت راحت می خوابیدند کمتر بود [4]. راحتی در رختخواب یک پدیده پیچیده است که بر اساس یک احساس ذهنی و همچنین ویژگی های فیزیکی تعامل بین زن و بدن انسان است [5، 6]. راحتی تخت با کیفیت خواب ارزیابی می شود [7].

کیفیت خواب ناکافی و ضعیف عملکرد شناختی افراد مسن را مختل می کند و بر پردازش پاداش مغز، ریسک پذیری و عملکرد شناختی در نوجوانان تأثیر می گذارد.

عدم تعادل هنجار بین سیستم های کنترل عملی و شناختی ممکن است با خواب ضعیف اغراق آمیز شود [8، 9]. حدود یک سوم از زندگی یک فرد در خواب سپری می شود و کمبود خواب یا کیفیت خواب می تواند بر سلامت انسان تأثیر بگذارد. کیفیت خواب تحت تأثیر عوامل زیادی است، مانند شرایط بهداشتی، حالات عاطفی، شرایط رختخواب و محیط. تحقیقات محدودی در مورد اثرات شرایط بستر بر کیفیت خواب و راحتی حرارتی انجام شده است.

به طور کلی، سرویس خواب مدرن از تولید به مصرف بخشی جدایی‌ناپذیر از ریزمحیط تخت هستند و سطح مواد و ترکیب آن می‌تواند بر آسایش حرارتی محیط خواب تأثیر بگذارد.

با این حال، عناصر دقیقی که کیفیت خواب را تشکیل می‌دهند و ارتباط آن‌ها اهمیت، ممکن است بین افراد متفاوت باشد. علاوه بر این، از آنجایی که کیفیت خواب تا حد زیادی موضوعی است، معیارهای آزمایشگاهی خواب ممکن است با کیفیت خواب درک شده مرتبط باشد، اما نمی توانند آن را تعریف کنند.

همانطور که استانداردهای زندگی رو به بهبود است، ویژگی های زیبایی شناسی لباس به یک ملاحظات اولیه در تعیین قابلیت سرویس و طول عمر پارچه های پوشاک تبدیل می شود. پوشاک و کالاهای خانگی اغلب به دلیلی دور انداخته نمی شوند، جز اینکه پارچه ها جذابیت زیبایی شناختی خود را از دست می دهند.

خواب برای بازیابی بدن از خستگی جسمی و روانی که در طول روز رنج می برد و بازیابی انرژی برای حفظ عملکردهای بدن ضروری است [13]. تأثیرات روی مراحل خواب نیز بسته به استفاده از رختخواب و/یا لباس متفاوت است. محیط حرارتی یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند بر خواب انسان تأثیر بگذارد.

جدا از محیط اتاق خواب، نور در اتاق، فاکتور دما و روانشناسی رنگ، ملحفه تخت در هنگام خواب مستقیماً با بدن انسان تماس دارد و بیشترین راحتی/ناراحتی را در ساعت ایجاد می کند. موقعیت های خواب ما، گرمای محبوس شده بدن، ترشح عرق و بسیاری عوامل دیگر به تماس سطح بدن بستگی دارد.

 

  • منابع:
    1. The effects of fabric for sleepwear and bedding on sleep at ambient temperatures of 17°C

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.