دستگاه تولید نایلکس چیست

در دنیای امروز و نیاز به استفاده روز افزون از نایلکس، نایلون و محصولات پلاستیکی استفاده از روش های سنتی در تولید این محصول پاسخگوی نیاز جوامع نمی باشد. طراحی و تولید محصولات پلاستیکی با کیفیت و هزینه تمام شده مناسب جز با بکارگیری و استفاده از دستگاه های پیشترفته امکان پذیر نمی باشد. استفاده دستگاه تولید نایلکس در کنار دانش و تکنولوژی روز منجر به تولید محصولات منحصر به فرد می شود. لازم به ذکر است که با توجه به بازار رقابتی این محصولات و همچنین تنوع زیاد در تولید محصولات پلاستیکی استفاده از یک دستگاه جوابگوی نیاز بازار نمی باشد. در همین راستا استفاده از چندین دستگاه و ایجاد خط تولید مکانیزه و متناسب با نیاز جامعه منجر به دستیابی اهداف این مجموعه می شود.

از جمله دستگاه های تولید نایلکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. دستگاه تولید نایلکس

2. دستگاه تولید نایلون گلخانه ای

3. دستگاه دوخت نایلون و نایلکس

4. دستگاه پانچ نایلکس

5. دستگاه استرچ بسته بندی

6. دستگاه شیرینگ پک

7. دستگاه پرفراژ نایلون و نایلکس

دستگاه تولید نایلکس چیست

نایلون نایلکس

نایلون نایلکس نایلون نوعی پلیمر می باشد که از ترکیبات آن می توان به هیدروژن، نیتروژن و اکسیژن اشاره کرد. نایلون درجه های مختلفی دارد که درجه 6 و 6.6 آن بیشترین میزان کاربرد را در صنایع دارد. نایلکس که بیشتر با نام فیلم پلی اتیلن شناخته می شود، از ترکیب 80 درصد پلی اتیلن سنگین و 20 درصد پلی اتیلن سبک تولید می شود. وجود پلی اتیلن سبک در تولید نایلکس دلیل براقیت، لطافت و دوخت پذیری بهتر نایلکس شده است. امروز بیشتر محصولات پلاستکی تولید شده، از پلی اتیلن سنگین یا همان نایلکس می باشند که جایگزین پلی اتلین سبک شده اند.

از جمله تفاوت های بین نایلون و نایلکس می توان موارد زیر را نام برد:

1. تفاوت در مواد سازنده: نایلون از پلی اتیلن سبک و نایلکس از ترکیب پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سنگین تولید می شود.

2 تفاوت در ظاهر: نایلکس ها به دلیل مواد سازنده آن خشک، زبر و مات می باشند، اما نایلن ها نرم، شفاف، و براق تر می باشند.

3. تفاوت در کاربرد: نایلکس ها به دلیل استحکام بالایی که دارند وزن بیشتری را تحمل می کنند، اما نایلن ها به دلیل نازک بودن بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شوند.

از ساده ترین روش های تشخیص تفاوت بین نایلن و نایلکس این می باشد که، اگر نایلن را با دست مچاله کنیم صدای ضعیفی تولید می شود اما این صدا در نایکلس به صورت خش خش می باشد.

وزن نایلکس

وزن نایلکس وزن نایلکس یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت نهایی این محصول می باشد. نایلکس های ضخیم و عریض بیشتر در صنایع مانند کشاورزی، صنعت ساختمان، بسته بندی محصولات تولیدی و ….. کاربرد دارند، اما نایلکس های نازک تر در بسته بندی صنایع غذایی و مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.یکی از عوامل موثر در تعیین وزن نایلکس کیفیت آن می باشد، هر چه کیفیت نایلکس بیشتر باشد به مراتب وزن آن بیشتر و قیمت آن نیز بالاتر می رود. تولید نایلکس ضخیم با وزن بیشتر شاید در نظر مصرف کننده به دلیل قیمت بالاتر مقرون به صرفه نباشد، اما چون استحکام و دوام زیادی دارد، در نهایت باعث کاهش هزینه های نهایی مصرف کننده می شود. زیرا این نایلکس های ضخیم و با کیفیت به دلیل ضخامت بالایی که دارند نسبت به محصولات مشابه دیرتر پاره شده و از بین می روند و به مراتب مدت زمان بیشتری می توان از آن ها استفاده کرد.

شکل ظاهری نایلکس تولید شده از دیگر نکاتی است که می توان به عنوان یک عامل مهم و موثر در تعیین وزن آن اشاره کرد. هر قدر نایلکس تولید شده شفاف تر باشد، کیفیت آن بالاتر و به مراتب وزن آن نیز بیشتر است. اما اگر کیفیت نایلکس اهمیت زیادی ندارد می توانید نایکلس های درجه دو و سه که شفافیت، وزن و قیمت کمتری دارند را تهیه کنید. نایلکس های درجه دو و سه از مواد بازیافتی تولید می شوند، که همین امر منجر به کاهش شفافیت، وزن کمتر و قیمت پایین تری نسبت به نایلکس های درجه یک می شود.

خرید نایلکس ارزان

خرید نایلکس ارزان نایلکس که به عبارتی همان کیسه های پلاستیکی فروشگاهی می باشند، امروز جزو لاینفک خرید افراد و خانور ها می باشد، همین امروز لزوم استفاده از یک محصول با کیفیت را نشان می دهد. با کاهش قدرت خرید افراد یک جامعه، تمایل به خرید محصولات ارزان قیمت افزایش پیدا می کند. در چنین شرایطی افراد تمایل به خرید محصولاتی پیدا می کنند که قیمت تمام شده پایین تری داشته باشند. طراحی و تولید نایلکس ارزان اما با کیفیت یکی از مهمترین عواملی هست که تولیدکنندگان این محصول همواره در نظر دارند. با در نظر گرفتن کیفیت بالا و قیمت منطقی در تولید نایلکس این تولیدکنندگان اطمینان خاطر دارند که علاوه بر حفظ موقعیت فعلی و مشتریان خود گامی مهم در جهت افزایش مشتریان خود برداشته اند.

از جمله مهمترین روش های خرید نایلکس ارزان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.یکی از روش های خرید محصول ارزان می توان به فرصت های فروش ویژه فروشگاه ها و مراکز عرضه نایلکس اشاره کرد. در این روش تولیدکنندگان و عرضه کنندگان با فروش نایکلس با تخفیف بالا در یک محدوده زمانی مشخص این فرصت را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید محصول مورد نظر را با مقدار دلخواه و قیمتی کمتر از قیمت تولید شده خریداری کنید.

2. از دیگر روش های خرید نایلکس ارزان، می توان به خرید عمده از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان اشاره کرد. در این روش علاوه بر ایجاد فرصت خریدی مقرون به صرفه و منطقی این امکان را برای شما فراهم می آورد که از خدمات و تخفیف های فروش عمده نیز استفاده کنید.

3. خرید از فروشگاه های تازه تاسیس: در بازار رقابتی امروز خرید مقرون به صرفه نایلکس و محصولات پلاستیکی دشوار می باشد. در همین راستا فروشگاه های تازه تاسیس با استفاده از فرصت هایی مانند فروش ارزان و یا ارائه تخفیف های متنوع این فرصت را برای شما فراهم می کنند که بتوانید خریدی ارزان داشته باشید.

نایلکس بسته بندی ماسک

نایلکس بسته بندی ماسک ماسک از جمله تجهیزات بهداشتی و درمانی می باشد، که در بسته بندی آن رعایت نکات بهداشتی الزامی می باشد. کیفیت نایلکس بسته بندی ماسک باید به نحوی باشد که از نفوذ آلودگی و میکروب ها به داخل آن جلوگیری کرده و مانع از آلوده شدن آن ها شوند. از آنجایی که ماسک به طور مستقیم با دهان و بینی ما تماس دارد، به همین دلیل باید نکات بهداشتی در خصوص نگهداری و بسته بندی آن رعایت شود، تا محصولی ایمن و بهداشتی به دست مصرف کننده برسد.

از مهمترین عوامل در تولید نایلکس بسته بندی ماسک توجه به کیفیت و مرغوب بودن مواد اولیه و سازنده آن می باشد. همین امر منجر به تولید نایلکس با کیفیت بالا می شود، که در راستای محافظت از سلامتی افراد مقاومت بالایی در برابر نفوذ آلودگی داشته باشد. اهمیت این مسئله به حدی است که به دلیل رعایت موارد بهداشتی به خواست و سفارش مشتری جهت کاهش هزینه ها، نمی توان از مواد بی کیفیت و ضایعاتی در تولید این محصول استفاده کرد.

از جمله روش های بسته بندی ماسک با نایلکس می توان به بسته بندی پلاستیکی و جعبه ای اشاره کرد، که در بسته بندی جعبه ای معمولا از نایلکسی استفاده می شود که نسبت به بسته بندی جعبه ای هزینه کمتری داشته باشد. بسته بندی ماسک با نایکلس را می توان به روش های، زیبپ کیپ، لب چسب و لب دوخت انجام داد. به دلیل اینکه در هر بسته بندی ماسک با نایلکس بیشتر از یک ماسک وجود دارد، بهتر است جهت اطمینان از نفوذ آلودگی از نایلکس های زیپ کیپ یا لب چسب استفاده کرد.

نایلکس صدفی

نایلکس صدفی نایلکس صدفی از جمله محصولات تولیدی نایلکس می باشند که از ترکیب 80 درصد پلی اتیلن سنگین و 20 درصد پلی اتیلن سبک تولید می شوند. نایلکس های صدفی هم مصارف صنعتی و هم خانگی دارند اما بیشترین کاربرد آن ها در صنعت و بسته بندی محصولات صنعتی می باشد. طراحی و تولید نایلکس صدفی به رنگ سفید صدفی می باشد، که به همین دلیل بیشتر به نام نایلکس صدفی شناخته می شود. لازم به ذکر است که تولید نایلکس صدفی جهت بسته بندی موادغذایی در ابعاد و اندازه های متفاوت تولید می شود که پاسخگوی سلایق و نیاز مشتریان می باشد. از مهمترین کاربردهای نایلون صدفی در بسته بندی ساندویج و موادغذایی می توان نام برد.

شاید در گذشته بسته بندی مواد غذایی بیشتر با هدف محافظت و نگهدای از آن ها تولید می شد، اما امروزه نقش مهمی در ارتباط بین محصول و مشتری دارد. ایده بسته بندی خلاقانه و ناب می تواند به مراتب تاثیر بیشتری از آگهی های تبلیغاتی داشته باشد. در همین راستا تولیدکنندگان این محصول تلاش می کنند تا از خلاقیت در طراحی و چاب نایلکس صدفی استفاده می کنند تا بتوانند در بازار رقابتی صنعت پلاستیک جایگاه خود را تثبیت و ارتقا دهند. از دیگر کاربردهای نایلکس صدفی در صنعت مواد غذایی می توان به بسته بندی ساندویچ، سوهان، آجیل، خشکبار، سبزیجات و …. نام برد.

برقراری ارتباط موثر و مداوم با مراکز تولید و عرضه نایلکس صدفی و خرید به صورت عمده این فرصت را برای شما فراهم می کند که امکان بررسی محصول با سایر محصولات مشابه را داشته باشید. همین امر در نهایت منجر به خریدی مطمئن و مقرون به صرفه می انجامد.

نایلکس حبابدار

نایلکس حبابدار نایلکس حبابدار یکی از پرمصرف ترین تولیدات محصولات پلاستیکی می باشد که بیشتر جهت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. نایلکس حبابدار به دلیل قدرت ضربه گیری بالایی که دارد در بسته بندی، نگهداری و جابحایی وسایلی چون کتاب، مبلمان و محصولاتی که نیاز به مراقبت و سالم ماندن دارند استفاده می شود. از دیگر مزایان این نایلکس می توان به جلوگیری از ورود آلودگی به بسته بندی و ایجاد خط و خش روی محصولات اشاره کرد.

جهت حفاظت و نگهداری از محصولاتی که وزن زیاد دارند و یا شکننده هستند می توان از نایکلس ها با حباب های بزرگتر که میزان ضربه گیری و مقاومت آن ها بیشتر است استفاده کرد. از طرفی برای محصولاتی که وزن کمی دارند و شکنندگی آن ها پایین است از نایلکس هایی با حباب های ریزتر می توان استفاده کرد. افزایش تعداد حباب ها بهترین راه برای افزایش میزان مقاومت و قدرت ضربه گیری نایلکس حباب دار می باشد، همچنین وجود حباب های ریز هم مانع از آسیب رساندن به ظروف می شود. از دیگر انواع نایکلس حبابدار می توان به نایلکس حبابدار دو لایه اشاره کرد. این محصول جهت بسته بندی کالاهایی استفاده می شود که به دلیل شکنندگی بالا نیاز به محافظت بیشتری دارند. دولایه بودن نایکلس ها باعث دوبرابر شدن قدرت ضربه گیری آن می شود.

از مهمترین نکاتی که توسط تولیدکنندگان این محصول در نظر گرفته می شود، تولید سفارشی می باشد، که در ابعاد و اوزان مختلف متناسب با نیاز و سلیقه مشتری طراحی و تولید می شود. از دیگر کاربردهای نایکلس حبابدار در بسته بندی محصولات چوبی، بسته بندی های صنعتی، صنعت شیشه بری، لوازم الکترونیکی و …. اشاره کرد.

چاپ نایلکس ارزان

چاپ نایلکس ارزان چاپ نایلکس ارزان و با کیفیت یکی دیگر از اهداف تولیدکنندگان این محصول می باشد. پیشرفت تکنولوژی، استفاده از دستگاه های پیشرفته و به کارگیری روش های چاپ نوین از مهمترین عواملی هستند که در تعیین قیمت نهایی نایلکس تولید شده تاثیر بسزایی دارند. هرچند استفاده از دستگاه های مستهلک و روش های چاپ قدیمی هزینه کمتری برای مصرف کننده در بردارد، اما کیفیت پایین محصولات چاپ شده باعث نارضایتی مشتری می شود. چاپ نایلکس با کیفیت پایین و قیمت ارزان شاید در ابتدا مقرون به صرفه باشد اما همین امر باعث می شود مصرف کننده و مشتری مجدد محصول را خریداری کند که در نهایت متحمل هزینه های جانبی بیشتری می شود.

چاپ نایلکس ارزان، با کیفیت مطلوب و قیمت مقرون به صرفه باعث می شود مشتری محصول تولید شده را با اطمینان خاطر بیشتری خریداری کند. با هدف جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود، تولیدکنندگان نایلکس درصدد برآمدند تا با کاهش هزینه های چاپ و قیمت تمام شده نایلکس، این امر را تحقق بخشند. از جمله روش های کاهش هزینه نهایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. چاپ چندین محصول در کنار هم.

2. سرشکن کردن هزینه ها.

3. استفاده از مواد مصرفی با کیفیت و کم هزینه.

4. افزایش تیراژ تولید.

5. جایگزین کردن چاپ سیاه و سفید به جای چاپ رنگی.

6. استفاده از طرح های آماده و دارای کلیشه.

7. استفاده از روش چاپ سیلک به جای روش چاپلی هیلو.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.