تحلیل انواع مبلمان های خانگی

از طریق تجزیه و تحلیل بازار مبلمان چین، وضعیت توسعه مبلمان طراحی شده برای بزرگسالان نسبتاً خوش بینانه است. در مقایسه با مبل سلطنتی یافت آباد بزرگسالان، مبلمان کودک هنوز در مراحل اولیه است.

تنها تعداد انگشت شماری از تیم های طراح متخصص در زمینه مبلمان کودک وجود دارد.

ثانیاً، اندازه مبلمان کودکان ویژگی های رشد جسمی و روانی کودکان مدرن را در نظر نمی گیرد و فقط می تواند استفاده کوتاه مدت را برآورده کند.

بار دیگر ضرورت به کارگیری مفهوم طراحی رشد پذیر در طراحی مبلمان کودک را منعکس می کند.

نویسنده مین لیهونگ [4] در مقاله “مطالعه مقدماتی در مورد طراحی توانایی رشد مبلمان کودک” اشاره کرد که از آنجایی که کودکان در مرحله رشد مداوم هستند، اندازه ثابت مبلمان نمی تواند نیازهای جسمانی مداوم کودکان را برآورده کند.

و رشد روانی، و باید مجموعه ای از مبلمان طراحی شود که با رشد کودکان همراه باشد.

با این حال، این مطالعه فقط رشد پذیری مبل راحتی چستر کویین کودک را از سطحی کم‌عمق‌تر مورد بحث قرار داد و به طور خاص و عمیق ویژگی‌های رشد کودکان در مراحل مختلف و تغییرات نیازها را مورد مطالعه قرار نداد.

پس از تولد کودک در کشورهای غربی، والدین از قبل اتاق کودک را برای کودک آماده کرده اند. این روش فرزندپروری با چین بسیار متفاوت است.

در عین حال تحقیقات در مورد طراحی محیط کودک و طراحی مبل کلاسیک راحتی طوسی منزل در کشورهای توسعه یافته زودتر شروع شده و تحقیقات در مورد ساخت و تولید و تحقیقات سیستم نظری نیز نسبتا کامل و بالغ است.

در ایالات متحده، مبلمان کودک توجه بیشتری به طراحی شخصی دارد. طراحی مبلمان مدولار و مفهوم چند منظوره نیز بسیار بالغ هستند [6].

از سوی دیگر طراحان در برخی از نقاط اروپا به ایمنی بیشتر توجه می کنند و مبلمان آنها به حفظ و سلامت محیط زیست توجه بیشتری دارد. از نظر مواد، اغلب از چوب جامد طبیعی استفاده می شود.

تمرکز طرح اولاً درک نیازهای رشد جسمی و ذهنی کودکان، ثانیاً در نظر گرفتن رفتار کودکان به عنوان راهنمای طراحی و در نهایت کمک به رشد کودکان در محیطی امن و راحت است که نشان دهنده مراقبت از رشد کودکان نیز می باشد. بنابراین، تطبیق پذیری، کاربردی بودن و انعطاف پذیری مترادف با طراحی مبلمان راحتی جدید کودک خارجی شده است.

انعطاف پذیری به این معنی است که مبلمان کودک را می توان به طور انعطاف پذیر با توجه به نیازهای رشد کودکان تنظیم کرد.

  • منابع:
    1. The Integrated Development of Furniture Design and Children’s Characteristics Based
  • تبلیغات: 
  1. بینش معنادار درمورد استفاده از رنگ ها
  2. قیمت انواع پارچه لگ چرم صادراتی
  3. بهترین تولیدکننده تاپ ورزشی نخی زنانه
  4. بررسی اصل و ریشه ی کشمش

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.