با قرار دادن چای نیم کیلویی گلچین در گوشه های منزلتان از شر مورچه ها راحت شوید

همچنین فواید سلامتی چای نیم کیلویی گلچین سیاه را در برابر اختلالات قلبی عروقی گزارش کرده است، زیرا گنجاندن چای سیاه در رژیم غذایی باعث کاهش کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم در افراد هیپرکلسترولمیک می شود.

مطالعه دیگری همچنین نشان داد که نوشیدن چای سیاه سطح کلسترول را نه تنها در بزرگسالان با خطر اختلالات قلبی، بلکه در افراد چاق نیز بهبود می‌بخشد علاوه بر این فواید، نوشیدن چای سیاه نیز نقش کلیدی در کاهش وزن بدن دارد.

پان و همکاران گزارش شده است که پلی فنول های موجود در چای سیاه با سرکوب هضم و جذب لیپید و قند پیچیده، از چاقی جلوگیری می کند آنها همچنین متوجه شدند که پلی فنول های چای سیاه با کاهش تکثیر سلول های چربی باعث افزایش لیپولیز و کاهش تجمع چربی می شود.

جالب توجه است که پان و همکاران. همچنین گزارش داد که پلی فنول های چای سیاه موثرتر از پلی فنول های موجود در چای سبز هستند.

شواهد واضحی برای بیماری عروق کرونر قلب (CHD) یافت شد، که در آن مصرف ⩾3 فنجان در روز با کاهش خطر مرتبط بود. این مکانیسم می تواند شامل عملکرد آنتی اکسیدانی پلی فنول های چای باشد.

در حالی که مدل‌های تجربی نشان داده‌اند که فلاونوئیدها خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند، مطالعات اپیدمیولوژیک نتوانستند اثر واضحی را برای چای نشان دهند، اگرچه شواهد متوسطی برای تأثیر کمی مثبت یا بدون تأثیر مصرف چای سیاه بر سرطان کولورکتال وجود دارد.

مطالعات روی سرطان با حجم نمونه و کنترل ناکافی عوامل مخدوش کننده محدود شد. شواهد متوسطی وجود دارد که حاکی از تأثیر مثبت مصرف چای سیاه بر تراکم مواد معدنی استخوان است.

اگرچه مطالعات کمی وجود دارد. شواهد کمی برای حمایت از اثر چای بر مهار پلاک دندانی وجود دارد اما شواهدی برای حمایت از سهم چای در دریافت فلوراید و در نتیجه محافظت نظری در برابر پوسیدگی وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.