با ریختن خلال پسته تواضع در دریا کوسه شکار کنید

پس از یک دهه تحقیق دقیق و پرورش انتخابی، یک گونه خاص خاورمیانه (کرمان) برای حمایت از تولید تجاری ظهور کرد. پسته در خوشه های سنگین انگور مانند رشد می کند و مانند بادام با پوسته ای گوشتی احاطه شده است.

خلال پسته تواضع در اواخر تابستان یا اوایل پاییز می رسد، پوسته آن گلگون می شود و پوسته داخلی آن به طور طبیعی در امتداد بخیه ها شکافته می شود. درخت پسته تا 10 متر (30 فوت) بلند می شود. درخت پسته گیاهی بیابانی مقاوم به آفتاب و خاک شور است.

در دهه‌های 1960 و 1970، کشت تجاری پسته در دره مرکزی کالیفرنیا گسترش یافت، جایی که تابستان‌های طولانی و گرم برای رسیدن مناسب میوه ایده‌آل بود. این مهره دارای پوسته بیرونی سفید و سفت است که حدود 50 درصد وزن پسته را تشکیل می دهد.

این دانه دارای پوست نازک و گوشت سبز روشن با طعمی خاص است. ایران و کالیفرنیا بزرگترین تولیدکنندگان پسته در سراسر جهان هستند که هر کدام سالانه چند صد میلیون پوند تولید می کنند. مغز پسته اغلب به عنوان تنقلات مصرف می شود، برشته شده و نمک زده یا طعم دار شده و در محصولات غذایی مانند بستنی، سالاد یا محصولات نانوایی گنجانده می شود.

در دهه 1980، یک توصیه غذایی اصلی برای کنترل خطر بیماری مزمن و وزن، کاهش چربی رژیم غذایی بود که سوالاتی را در مورد محتوای چربی کل آجیل علیرغم سابقه سنتی آنها به عنوان یک غذای طبیعی، سالم و غنی از مواد مغذی ایجاد کرد.

در این دوره، صنایع غذایی در پاسخ به توصیه‌های تغذیه سالم، غذاهای کم‌چرب را تبلیغ می‌کردند و مصرف‌کنندگان به رژیم‌های غذایی کم‌چرب روی آوردند و اغلب مصرف آجیل را محدود می‌کردند.

امروزه مشخص شده است که وقتی آجیل در حد اعتدال مصرف شود، با کمک به مصرف کنندگان در کاهش مصرف اسیدهای چرب اشباع (SFA) و افزایش مصرف اسیدهای چرب تک غیراشباع و اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه، می تواند در یک رژیم غذایی سالم برای قلب قرار گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.